KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 12043137
*
nr 1204 3137
Félicien Rops
(1833-1898), Belgien
Grafiskt blad, Signerad. Motivet: 23,5x17 cm
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 19:51:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 11:36:24
1
450 kr
17/9 16:51:29
2
350 kr
17/9 16:51:29
1
400 kr (Budbetjänt)
17/9 19:45:27
2
450 kr
17/9 19:45:27
1
450 kr (Budbetjänt)
17/9 19:46:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Félicien Rops
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Läs mer om Félicien Rops
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt etsningar europa europeisk félicien rops grafik grafiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Félicien Rops
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Félicien Rops
nr 1204 3137
Félicien Rops
(1833-1898), Belgien
Grafiskt blad, Signerad. Motivet: 23,5x17 cm
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/9 11:36:24 | 1 | 450 kr |
| 17/9 16:51:29 | 2 | 350 kr |
| 17/9 16:51:29 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 17/9 19:45:27 | 2 | 450 kr |
| 17/9 19:45:27 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 17/9 19:46:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Félicien Rops
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.Läs mer om Félicien Rops
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt etsningar europa europeisk félicien rops grafik grafiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



